Sudoku matematyczne

Sudoku matematyczne

Na kolejnych zajęciach uczniowie poznali zasady gry logicznej Sudoku. Następnie sami zaczęli układać pierwsze kwadraty, począwszy od najłatwiejszych a skończywszy na najtrudniejszych. W związku z dużym zainteresowaniem dzieci tą grą, został przeprowadzony Szkolny Konkurs „Mistrz Sudoku”. Spośród wszystkich uczestników konkursu wyłoniono trzy osoby z największą liczbą punktów, którzy zostali zwycięzcami.

czytaj dalej
Łamigłówki matematyczne

Łamigłówki matematyczne

W październiku podczas działań związanych z projektem dzieci miały możliwość rozwiązania łamigłówek matematycznych i układanek logicznych. Wśród nich znalazły się np. Radosne Sześciany,  które ćwiczą cierpliwość, spostrzegawczość, rozwijają wyobraźnię i mobilizują do logicznego myślenia

czytaj dalej
Gra terenowa

Gra terenowa

Kolejnym działaniem związanym z realizacją projektu było przeprowadzenie gry terenowej. Uczniowie wzięli udział w matematycznej grze wokół szkoły. Na przygotowywanej mapie zaznaczono 10 punktów, które uczniowie musieli odnaleźć w terenie. Pod każdym ukryte było zadanie matematyczne lub zagadka logiczna. Znalezienie poprawnego rozwiązania prowadziło do kolejnego etapu gry.  Uczniowie świetnie poradzili sobie z postawionymi zadaniami docierając do ostatniego, pod którym czekała na nich niespodzianka.

czytaj dalej
Krzyżówka matematyczna

Krzyżówka matematyczna

Na kolejnych zajęciach uczniowie układali krzyżówki z dowolnym hasłem matematycznym w formie papierowej lub elektronicznej korzystając z aplikacji LearningApps. Ogłoszono również konkurs szkolny na ułożenie krzyżówki matematycznej, który został rozstrzygnięty w październiku. Spośród wszystkich prac wyłoniono trzy, zdaniem jury, najciekawsze.

czytaj dalej
Skip to content