Tytuł SZKOŁY DIALOGU dla Szkoły Podstawowej w Pacanowie

Tytuł SZKOŁY DIALOGU dla Szkoły Podstawowej w Pacanowie

Podczas Gali Szkoły Dialogu, która odbyła się 26 lutego 2019 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie została uhonorowana tytułem i dyplomem Szkoły Dialogu 2018. Działania uczniów biorących udział w projekcie zostały docenione, byli nominowani do nagrody w dwóch kategoriach „Innowacyjność działań” i „Wpływ na lokalną społeczność”.

czytaj dalej
Macewa – gra miejska

Macewa – gra miejska

Dnia 11 czerwca 2018 roku mieszkańców zadziwił widok dużej grupy młodzieży i dorosłych spacerujących uliczkami Pacanowa. Zaciekawieni przystawali i przysłuchiwali się, jednocześnie rozpoznając wśród zgromadzonych znajome twarze. Co się tu dzieje? O co chodzi? – zadawali pytania. To uczestnicy Programu „Szkoła Dialogu”, uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Pacanowie pod opieką koordynatora projektu Katarzyny Cudnej, zorganizowali dla lokalnych władz, nauczycieli, rodziców wycieczkę po miejscach związanych z życiem, religią i kulturą Żydów mieszkających przed wojną w Pacanowie.

czytaj dalej
Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu

Szkoła Dialogu to program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów z historią Żydów w Polsce oraz ich wkładem w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój kraju i ich własnych miejscowości. Do programu, realizowanego we współpracy z Europejskim Centrum Bajki, przystąpili uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie.

czytaj dalej
Skip to content