W dniu 6 czerwca 2022r. Uczniowie klasy II i III byli w Sandomierzu na wycieczce dofinansowanej w ramach Programu Ministra Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę”. W wycieczce wzięło udział 43 uczniów. Celem Programu jest poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki.

W ramach planowanej wycieczki zwiedziliśmy z przewodnikiem:

  • Sandomierz, a w nim – Stare Miasto, Katedrę Sandomierską, Dom Długosza, Ratusz, Podziemną Trasę Turystyczną, Bramę Opatowską, Wąwozy Sandomierskie: Wąwóz lessowy i Królowej Jadwigi.
  • Ujazd – Zamek Krzyżtopór, gdzie uczestniczyliśmy również w lekcji historycznej i warsztatach artystycznych.

Wyjazd ten możemy uznać za bardzo udany. Była piękna pogoda i wspaniali przewodnicy, którzy potrafili zainteresować młodsze dzieci historią i kulturą odwiedzanych miejsc. Uczniowie byli zachwyceni zwiedzanym regionem na tyle, że wielu z nich wykazywało chęć odwiedzenia Sandomierza i Ujazdu ponownie, wraz ze swoimi rodzinami. Dzieci zadawały dużo pytań odnośnie życia ludzi w minionych czasach, położenia geograficznego terenu itp. Mimo 12 godzin spędzonych na wycieczce i w podróży nie odczuwały zmęczenia, ciągle były zainteresowane, aktywne i pełne energii.

Skip to content