Uczniowie klas I-III w tym roku szkolnym   brali udział w konkursie „Obraz recyklingowy”, którego organizatorem był Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi  w Rzędowie.

Celem konkursu było poszerzenie świadomości ekologicznej związanej z prawidłową segregacją odpadów oraz rozwój umiejętności plastycznych oraz kreatywności uczestników.

Przedmiotem pracy było stworzenie obrazu recyklingowego głównie z surowców wtórnych: gazet, tektury, opakowań plastikowych, nakrętek, kapsli.

Z naszej szkoły w  konkursie brali udział uczniowie klasy Ia i IIa, którzy przygotowali łącznie ponad 20 ciekawych  prac.

Miło nam przekazać, że II miejsce zajął w tym konkursie  Antoni Czapla z klasy 2a, a wyróżnienia otrzymali: Jan Król i Emilia Stankiewicz, również z klasy 2a.

Klasy IV-VIII brały udział w konkursie „ Gra recyklingowa”. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy przestrzennej w formie gry, z surowców wtórnych. Uczennica naszej szkoły- Sandra Topór zdobyła 3 miejsce za grę” Kurczę pieczone”.

Dyplom i podziękowanie z Rzędowa  otrzymała także wychowawczyni klasy IIa – pani Dorota Sosin za zaangażowanie i wsparcie przy realizacji organizowanych przez ZGOK konkursów.

Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie oraz ich rodzicom, bardzo dziękujemy za podjęcie wyzwania i przygotowanie wspaniałych recyklingowych obrazów i gier,   a laureatom serdecznie gratulujemy!

Do udziału w konkursie wpłynęło 189 prac z 23 placówek oświatowych.

Skip to content