Dnia 29 października 2021 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Po odśpiewaniu hymnu i powitaniu przez panią dyrektor Małgorzatę Stańczyk zebranych na tej uroczystości, dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny. Wykazały się w nim znajomością symboli narodowych, przepisów drogowych, zasad zachowania się w klasie i w szkole oraz dbania o środowisko przyrodnicze. Popisały się także znajomością języka angielskiego. 

    Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania na  sztandar szkoły i pasowanie , którego dokonała pani dyrektor Małgorzata Stańczyk dotykając każdego pierwszaka symbolicznym ołówkiem.  W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie. 

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki. Po uroczystości na uczniów w klasie czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Życzymy Pierwszakom, aby zdobywanie wiedzy i umiejętności w naszej szkole było ,, wielką przygodą” i dawało wiele radości. POWODZENIA PIERWSZAKI! 

Skip to content