W niedzielę (06.06 2021 r.) 42 uczniów Szkoły Podstawowej w Pacanowie wraz z opiekunami wyjechało na „Zieloną Szkołę” nad Morze Bałtyckie do Darłówka w województwie zachodniopomorskim. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenia umiejętności życia w grupie, kształcenia postaw proekologicznych oraz poznawanie krajobrazu nadmorskiego. Podczas wyjazdu realizowany był program dydaktyczno-wychowawczy zatwierdzony przez dyrektora szkoły.

Nadrzędnym celem program “zielonej szkoły” była integracja poprzez naukę, wypoczynek, zabawę, zachęcanie do zdrowego trybu życia.

Uczniowie nauczyli się współpracować ze sobą, podejmować różne wspólne działania: budowanie zamków, sprzątanie plaży, wzajemna pomoc i asekuracja przy ćwiczeniach na siłowni na świeżym powietrzu. Wspierali się podczas zajęć dydaktycznych jak i sportowych.  Spacery brzegiem morza w różnych porach dnia były źródłem nie tylko profilaktyki zdrowotnej, ale również źródłem niezapomnianych wrażeń estetycznych. Bogactwo wszelkich pozytywnych wrażeń na „Zielonej Szkole” pozostanie na długo w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej w Pacanowie.

 

Skip to content