Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza 22 – 28 marca 2021, to coroczna kampania informacyjna z zakresu edukacji finansowej na rzecz dbania o to, by dzieci i młodzież od najmłodszych lat zyskiwały świadomość finansową i stopniowo rozwijały wiedzę, umiejętności, postawy i nawyki niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych.

Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do tej inicjatywy. W związku z tym przeprowadzono szereg działań, aby przybliżyć uczniom tę tematykę.
Odbyły się:

  1. Webinaria dla uczniów – uczniowie klas czwartych, siódmych i ósmych wzięli udział w webinariach dotyczących roli banku i usług finansowych w gospodarce realizowane w ramach projektu CEDUR: „Rynek finansowy, usługi finansowe, bank i jego rola w gospodarce”, „Skąd się biorą pieniądze w banku?”, „Zrozumieć działalność banku i operacje bankowe”.
  2. Lekcje o finansach – w każdej klasie przeprowadzono godziny wychowawcze
    o finansach, oszczędzaniu i budżecie domowym.
  3. Quiz wiedzy finansowej
  4. Udział klas 7, 8 w programie konsument.edu.pl – Strona jest symulatorem portalu społecznościowego, w ramach którego inicjowanych jest 10 zdarzeń-zagrożeń realnie spotykanych w sieci, m.in. oszustwo zakupowe, wyłudzenie kodu BLIK, pułapka na subskrybenta, inwestycje alternatywne, piramida finansowa, fałszywa zbiórka charytatywna.
  5. Konkursy – uczniowie klas 1-6 wzięli udział w konkursie na skarbonkę z recyklingu, a w klas 7-8 na plakat promujący hasło GMW: Zadbaj o siebie, zadbaj o swoje pieniądze – wyniki wkrótce.

 

 

Skip to content