Miło nam poinformawać, że nasza szkoła została laureatem Konkursu Ekologicznego „Edukujemy – Pomagamy” organizowanego przez REBA Organizacja Odzysku S.A. To dzięki Wam, drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele, już po raz kolejny, znaleźliśmy się w gronie laureatów i otrzymaliśmy zestaw ciekawych pozycji książkowych. Celem konkursu była zbiórka jak największej ilości baterii oraz, a może przede wszystkich, edukacja ekologiczna na temat skutków niewłaściwego z nimi postępowania. Baterie należą do grupy najniebezpieczniejszych odpadów w naszych domach, dlatego nie powinny trafiać do kosza na śmieci. Zawierają metale ciężkie, które nie ulegają neutralizacji i redukcji. Ponadto kwasy lub zasady zawarte w elektrolicie. mają właściwości żrące i korozyjne. Wyrzucanie ich do odpadów zmieszanych to działania bardzo szkodliwe dla środowiska i naszego zdrowia. Jedna bateria guzikowa – używana np. w zegarkach – może skazić 1 m sześcienny gleby lub zatruć 400 litrów wody. Musimy pamiętać, że użyte baterie w większości nadają się do recyklingu. Zamiast zatruwać środowisko, mogą posłużyć do wytworzenia czegoś pożytecznego. Dlatego bez wahania przystępujemy do kolejnej edycji konkursu. Zbiórka baterii w naszej szkole potrwa od 18.01 – 28.02. 2021 r.  Zapraszamy do dalszej współpracy.

Skip to content