Kolejny rok w naszej szkole powitał uczniów pierwszej klasy. Niezwykła uroczystość ślubowania i pasowania na  uczniów w tym roku odbyła się na początku listopada w innej scenerii i odmiennych warunkach. W trosce o bezpieczeństwo dzieci  w tym wydarzeniu nie uczestniczyli rodzice, ale mogli oni obejrzeć całą uroczystość na filmie, który dla nich przygotowaliśmy. Pierwszaki w tym dniu zaprezentowały się przed kolegami i koleżankami z klas II-III oraz przed dyrekcją szkoły i nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy uświetnił ten dzień. Piękne wiersze i piosenki w wykonaniu pierwszaków pozwoliły im przedstawić siebie oraz trochę opowiedzieć o klasie. Swoim występem udowodnili, że są do szkoły przygotowani, z radością do niej przyszli, a szkoła chętnie wita ich w swoich murach.

     Po uroczystym ślubowaniu odbył się akt pasowania na ucznia. Wielki ołówek spoczął symbolicznie na ramieniu dziecka. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

    Były upominki, życzenia i wiele ciepłych słów pod adresem najmłodszych członków szkolnej społeczności.

    Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć, na które  szczególnie czekali rodzice. Niespodzianką tego dnia  była fotobudka, w której dzieci chętnie pozowały do zdjęć. Uroczystość zakończyliśmy wspólnym klasowym zdjęciem          i słodkim poczęstunkiem w klasie.  Wszyscy się bardzo starali, aby był to dla pierwszaków dzień niezapomnianych wrażeń

   Wychowawca klasy Ia składa gorące podziękowania dyrekcji szkoły, rodzicom i wszystkim nauczycielom, którzy pomogli w przygotowaniu tego szczególnego dnia.

                                                                                                              Dorota Sosin

Skip to content