Nasza szkoła została jednym z pięciu laureatów konkursu „Zakodowane święta z eTweening”. Autorem wyróżnionej pracy jest Karol Dziekan, uczeń 8 klasy.

https://etwinning.pl/zakodowane-swieta-laureaci/

Z okazji Godziny Kodowania 2019 odbywającej się w dniach 9-15 grudnia 2019 r., przeprowadzona została wspólna akcja związana z nauką programowania na platformie eTweening. Jedno z zadań polegało na stworzeniu własnej, unikatowej, animowanej kartki świątecznej w programie Scratch. Zadania podjęli się uczniowie naszej szkoły; Karol Dziekan uczeń kl. 8 oraz Antoni Kumoń uczeń kl. 6. Koordynatorem akcji był nauczyciel informatyki Stanisław Stańczyk.

 

eTwinning to społeczność szkół w Europie, jest to również platforma dla szkół w krajach europejskich, powstała w celu komunikowania się, współpracy, opracowywania projektów, dzielenia się, „odczuwania i bycia częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie”. eTwinning jest współfinansowany przez Erasmus +, europejski program na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu. Szkoła Podstawowa w Pacanowie należy do tej sieci szkół.

Zakwalifikowane do finału prace można obejrzeć pod adresem: https://padlet.com/eTwinningPolska/Zakodowane_Swieta

 

Skip to content