W pewne grudniowe popołudnie uczniowie biorący udział w projekcie matematycznym pt. ”Matematyka wszędzie nas spotyka“ zaprosili swoich rodziców do wspólnej zabawy. Razem zagrali w matematyczne gry planszowe w warcaby, szachy, statki, układali domina matematyczne, tangramy, schubitrix, radosne sześciany i drewniane układanki logiczne itp. Wszyscy świetnie się bawili, miło i twórczo spędzili czas.

Podczas kilku spotkań w ramach projektu uczniowie indywidualnie lub w kilkuosobowych grupach układali rebusy matematyczne. Efektem wspólnej pracy miały być pojęcia matematyczne przedstawione w postaci rebusów. Dzieci stworzyły bardzo wiele ciekawych prac. Niektórzy wykazali się pomysłowością, kreatywnością i estetyką wykonania. Wśród haseł pojawiły się między innymi takie hasła jak: nazwy działań, potęgi, rodzaje kątów, nazwy graniastosłupów, okrąg, obwód itp. Wszystkie prace zostaną zalaminowane i powstanie książeczka z rebusami wykonanymi przez uczniów.

Kolejnym zadaniem z jakim mieli zmierzyć się uczniowie było układanie wierszy, rymowanek matematycznych. I w tym działaniu dzieci wykazały się pomysłowością.

Projekt dofinansowała fundacja mBanku.

Skip to content