I.Dzień Tabliczki Mnożenia
W naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy, podczas, których Komisje Egzaminacyjne złożone z uczniów klas czwartych pytały swoich starszych kolegów ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie podczas tej akcji mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Każdy, kto podczas egzaminu poprawnie odpowiedział na 5 działań otrzymywał naklejkę z tytułem Experta Tabliczki Mnożenia. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

II.Konkurs Matematyczny
W dniu 26 września został przeprowadzony I Szkolny Konkurs matematyczny o tytuł „Mistrza rachunku pamięciowego”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas IV – VI. Mieli do rozwiązania 40 przykładów wymagających rachunku pamięciowego.Uczniowie z największą liczba punktów z klasy IV, V, VI zostali nagrodzenie. Zwycięzcami zostali:

Klasa IV:
Maja Karaś
Wiktoria Kwiecień
Milena Żak

Klasa V:
Wiktoria Kogut
Antoni Kumoń
Amelia Mierzwa

Klasa VI:
Mateusz Ślusarczyk
Oliwia Lenartowicz
Magdalena Sosin

III. „Podchody matematyczne”
Zabawa w „podchody matematyczne” została przeprowadzona na placu zabawz udziałem rodziców. Wszyscy uczestnicyzostali podzielenie na dwie grupy, które miały za zadanie rozwiązać kilka zadań i łamigłówek. Po zakończeniu zabawy uczniowie otrzymali słodkości.

IV. Konkurs “Jeden z dziesięciu”
Kolejnym działaniem organizowanym w ramach projektu było przeprowadzenie konkursu „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie z klas 4-6 przystąpili do turnieju wzorowanego na teleturnieju telewizyjnym o tej samej nazwie. Pytania i zadania dostosowane zostały do wiedzy uczniów. Zacięta rywalizacja i chęć zwycięstwa nie przysłoniły uczniom dobrej zabawy. Zwycięzcą został Mateusz Ślusarczyk z klasy 6b.

 „Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”

Skip to content