Ostatni piątek maja był w naszej szkole wyjątkowy. Obchodziliśmy Dzień Dziecka oraz podsumowaliśmy Kampanię „Postaw na rodzinę”. Głównym celem kampanii było pokazanie wartości rodziny, umiejętności nawiązywania mądrych i głębokich relacji między rodzicami a dziećmi, pokazanie jak ważna jest rozmowa i jak należy rozmawiać. Zachęcaliśmy do wspólnego spędzania czasu i pokazaliśmy jak ten czas spędzać atrakcyjnie i razem.
Rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. „Nasze dzieci…”, które przygotowali uczniowie kl. V A i Samorząd Uczniowski pod opieką p.Marty Golonki. Miało ono na celu ukazanie trudności jakie ma dzisiejsza rodzina, jak problemy rodzinne wpływają na dziecko i jego relacje rówieśnicze.
Następnie rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina”. Wpłynęło 48 prac konkursowych. Nagrodzono 14 uczniów. Przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca dla uczennic z klasy Va: Sandry Topór, Tatiany Kukulskiej, Gabrieli Rusek. Wyróżnione prace wykonali: Norbert Wojtyś Ia, Julia Drzazga Ia, Julia Dzwonek Ia, Amelia Węzioł – Kapała Ia, Szymon Wojtyś Ia, Oliwia Sikora Ia, Natalia Wawrzeniec Ia, Amelia Wojtyś IIIa, Patrycja Madej IVa, Magdalena Trela IVb, Wiktoria Gręda IVb. Rozstrzygnięto również konkursy profilaktyczne i prozdrowotne zorganizowane przez nauczycieli świetlicy szkolnej oraz konkursy w ramach tygodnia języka angielskiego. Rodzice otrzymali materiały edukacyjne w formie ulotek. Po przedstawieniu odbyły się gry i zabawy sportowe przygotowane przez nauczycieli wf Sławomira Skibę i Dawida Kondka, w których wzięli udział rodzice, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.
W tygodniu poprzedzającym Dzień Dziecka odbył się apel z okazji Dnia Matki (24.05.2019r.) pt. „Kochamy nasze Mamy” przygotowany przez klasę IIa pod opieką p.Doroty Sosin oraz spotkanie rodzinne klasy Ia, w którym dzieci zaprezentowały przedstawienie ekologiczne, a także wiersze i piosenki dla rodziców(28.05.2019r.). Słodkie poczęstunki dopełniły całości spotkań.
Na 16 czerwca 2019r. zaplanowano także Gminny turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców o puchar Koziołka Matołka.
Szczególnie chcieliśmy podziękować rodzicom z kl. IV b i V a: Państwu Figórskim,
Panu Nowakowi i Panu Bednarskiemu, którzy reprezentowali rodziców w szkolnych rozgrywkach.
Dzięki gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Pacanowie, która przekazała na realizację zadania kwotę 1500 zł mogliśmy zakupić: pączki i soki dla uczniów i rodziców, nagrody na konkurs plastyczny (zakupiliśmy zestawy szkolne) i nagrody na turniej o puchar Koziołka Matołka.
Serdeczne podziękowania dla nauczycieli zaangażowanych w realizację zadań Kampanii „Postaw na rodzinę”: Marty Golonki, Barbary Tomalskiej, Edyty Świąder, Doroty Sosin, Sławomira Skiby, Dawida Kondka, Wiesławy Ptak (zdjęcia).
Koordynator: Małgorzata Król

 

Skip to content