W dniu 17 maja 2019 roku drużyna z naszej szkoły w składzie: Paulina Gołębiowska, Katarzyna Górnicz i Grzegorz Chalastra wystartowała w Powiatowym Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych, który odbył się w Szkole Podstawowej w Ratajach Słupskich.
Patronat Honorowy nad zawodami objęło Starostwo Powiatowe w Busku Zdroju, a jego przebieg nadzorowali przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju.
Do rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół podstawowych z Rataj Słupskich, Pacanowa, Nowego Korczyna, Starego Korczyna i Tucząp.
Turniej składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test wiedzy teoretycznej dotyczący znajomości przepisów ruchu drogowego. Druga część praktyczna, sprawdzała umiejętność jazdy rowerem na wymagającym torze przeszkód.
Trzecim elementem turniejowych zmagań była umiejętność udzielenia pierwszej pomocy medycznej pod czujnym okiem ratownika medycznego.
Nasz drużyna zmagania turniejowe zakończyła na III miejscu w powiecie.
Gratulujemy!

Skip to content