28 marca na boiskach GOKSiR w Nowinach odbył się finał wojewódzki 19 edycji turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.Turniej już od wielu lat pozwala młodym zawodnikom rozbudzić w sobie piłkarską pasję i spełnić pierwsze sportowe marzenia. Jest to największy turniej piłkarski w Polsce i w Europie. W kategorii U-12 dziewcząt do rozgrywek w finale wojewódzkim przystąpiło 14 zespołów, a powiat buski godnie reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Pacanowie. W grupie wygrały swoje dwa mecze odpowiednio z Małogoszczą 4:1 i Kazimierzą Wielką 4:2, tym samym awansując z pierwszego miejsca do fazy pucharowej turnieju. W ćwierćfinale turnieju pokonały zespół z Ożarowa 4:2, a półfinale wygrały z zespołem z Chlewic 5:2, uzyskując awans do finału. W finale zmierzyły się z zespołem z Kielc gdzie niestety zabrakło im już sił i musiały uznać wyższość zespołu przeciwnego. Udział dziewcząt w tym turnieju był dla nich wielką przygodą , a uzyskane II miejsce w finale wojewódzkim ogromnym sukcesem!!! Dodatkowo 3 zawodniczki Magdalena Kowalska, Marta Kapciak i Sylwia Kaczmarczyk otrzymały powołania na konsultacje kadry wojewódzkiej w piłce nożnej w kategorii U-12 dziewcząt.
Zespół wystąpił w składzie: Drzazga Karolina, Godek Oliwia, Kaczmarczyk Sylwia, Kapciak Marta, Kowalska Magdalena, Matus Aleksandra, Nalepa Julia, Wleciał Oliwia, Zaród Zuzanna, trener Sławomir Skiba.
Dziewczętom należą się ogromne gratulacje za zajęcie II miejsca w finale wojewódzkim!!!