Photo by Media News on Foter.com / CC BY

Jednym z działań projektu  „Nowoczesna szkoła” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego jest wspomaganie uczniów przez terapię Biofeedback EEG. Od listopada br. prowadzone będą w naszej szkole badania QEEG oraz treningi Biofeedback EEG.

Badania QEEG to bezinwazyjna metoda obrazowania pracy mózgu pozwalająca określić jego dysfunkcje. Biofeedback EEG jest natomiast bezinwazyjnym treningiem pracy mózgu. Cytując za www.wikipedia.pl „Biofeedback nie jest alternatywną formą terapii w stosunku do farmakoterapii. W niektórych schorzeniach ją zastępuje, w innych uzupełnia. Przewagą biofeedbacku jest to, że jest to metoda całkowicie bezpieczna, bez skutków ubocznych.

Terapię stosuje się  w przypadku dzieci u których występują  niepowodzenia szkolne, charakteryzujących się nadpobudliwością, impulsywnością, zaburzeniami koncentracji i utrzymywaniem uwagi w różnym stopniu, zaburzeniami uczenia się i zachowania jak, dysleksji, dysgrafii, dysortografii, dyskalkulii, dyspraksji, agresji i autoagresji, wolnym tempem pracy, niską motywacją. Jest również polecany osobom zdrowym dla poprawy koncentracji, pamięci, w leczeniu nerwicy natręctw, redukcji stresu i poprawy kreatywności.

Trening wymaga odpowiedzialnego podejścia i bywa zazwyczaj długotrwały. Przynosi jednak efekty i jest z powodzeniem stosowany w wielu ośrodkach w Polsce i na świecie.

Regulamin rekrutacji oraz badań QEEG i treningu Biofeedback EEG na stronie projektu „Nowoczesna szkoła”

Projekt „Nowoczesna szkoła” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Skip to content