W minionym roku szkolnym uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Pacanowie uczestniczyli w programie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” finansowanym przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Zajęcia odbywały się od 04.04.2018–22.06.2018 roku, dwa razy w tygodniu na pływalni w Dąbrowie Tarnowskiej.
Pod okiem doświadczonych instruktorów nauki pływania uczniowie stawiali swoje pierwsze kroki w wodzie, zdobywali podstawowe umiejętności pływackie, mieli możliwość rozwijania i podnoszenia sprawności fizycznej. Uczestnictwo w tych zajęciach pozwoliło uczniom przełamać swoją nieśmiałość, niepewność, brak zdecydowania, a czasem pokonać lęk. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy. Zajęcia te pozwoliły również dzieciom miło spędzić czas pozaszkolny ze swoimi rówieśnikami.
Nad bezpieczeństwem uczniów w czasie przejazdów i na basenie czuwali wychowawcy oraz rodzice, którzy pomagali dzieciom w szatniach i wspierali w realizacji podejmowanych działań.
Cieszymy się, że program „Umiem pływać” stworzył dzieciom możliwość nabycia nowych umiejętności i możliwość rozwoju fizycznego.
Wychowawcy klas Bogumiła Krzemień i Barbara Tomalska

Skip to content