W dniach 30.05 – 03.06.2018r. odbył się w Zabrzu finał 56 Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego rozgrywanego w tym roku pod hasłem „TURYSTYKA PRZEMYSŁOWA GÓRNEGO ŚLĄSKA”. I tym razem podopieczne mgr Barbary Tomalskiej dowiodły, że są w stanie być najlepszymi w kraju!!!
W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła uczennica klasy Vb SP Pacanów Kasia Gołębiowska zdobywając puchar Marszałka Województwa Śląskiego i liczne nagrody. Równie świetnie spisała się jej koleżanka Julia Nalepa plasując się na VI miejscu w kraju.
Konkursowi towarzyszyły liczne atrakcje, między innymi zwiedzanie zabytkowej kopalni węgla GUIDO, a w niej przejazd kolejką górniczą podwieszaną na poziomie 320 m, Szybu „Maciej” (zespołu obiektów dawnej kopalni Concordia) i legendarnego stadionu klubu sportowego Górnik – Zabrze .
Zabrze postrzegane kiedyś jako przemysłowe, staje się miastem usług i turystyki przemysłowej. Podczas finału działała w kopalni Guido Poczta Podziemna, a Poczta Polska wydała kartki i znaczki okolicznościowe.
Serdecznie gratulujemy finalistkom i ich opiekunce.

Skip to content