Dzień Mamy to dla pierwszaków dzień wyjątkowy, dzień szczególny. Dlatego postanowili się do niego dobrze przygotować. Jednym z pomysłów były:
1. Warsztaty artystyczne w Gminnej Publicznej Bibliotece w Pacanowie, gdzie dzieci z bogatej gamy przygotowanych materiałów wykonały ciekawe laurki z serduszkiem dla swojej mamy. Pomysłowość dzieci i różnorodność materiałów pozwoliła na wyczarowanie ciekawych prac. Oprócz zajęć manualnych dzieci miały możliwość poznania pracy bibliotekarki oraz ciekawego księgozbioru. Był również czas na zabawę , w której chętnie uczestniczyły wszystkie pierwszaki. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor GPB w Pacanowie za zaproszenie i aktywne spędzenie czasu.
2. Klasowa uroczystość w Dniu Mamy, na która pierwszaki zaprosiły swoje mamusie. Z tej okazji przygotowały wiersze i piosenki oraz smaczne ciasta i dobrą kawę. Z ogromnym przejęciem mamy wysłuchały recytacji i pięknych śpiewów, a niejednej z nich łezka pojawiła się w oku. W podziękowaniu za matczyną miłość i ogromne serce mamy dostały laurki z serduszkiem, a także piaskowe obrazki, które dzieci samodzielnie wykonały. Uściskom i radości nie było końca, bo ”…kto kocha mnie najgoręcej- moja najdroższa Mama”.
Wychowawca klasy pierwszej

Skip to content