„3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości”. Takimi „mocnymi” słowami rozpoczęła uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Paulina Widanka z klasy VII b. Akademia odbyła się 27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole.
Aby przybliżyć swoim kolegom, młodszym i starszym, jak ważnym momentem w dziejach Polski było uchwalenie Konstytucji 3 Maja, klasa VII b wraz z przedstawicielami IV b zwołali sejmik uczniowski, na którym zjawił się sam Stanisław August Poniatowski, by przypomnieć chwilę przyjęcia konstytucji.
Podczas apelu padły odpowiedzi na pytania, co tak naprawdę oznaczają dla młodych ludzi hasła: Wolność, Naród i Ojczyzna. Rozważaniom towarzyszyły piosenki patriotyczne w wykonaniu naszych uczennic, które sprawiły, że obecnym łza zakręciła się w oku.
Podsumowanie uroczystości stanowiły słowa Jana Pawła II „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.” Nie zapominajmy o tym!
27 kwietnia zostały także ogłoszone wyniki konkursu „Czy konstytucja jest potrzebna?”. Uczniowie klas gimnazjalnych mieli wyrazić swoje zdanie w formie rozprawki. Zwyciężył Daniel Banach – uczeń klasy III a.
W tym dniu wręczono również nagrody uczniom klas 0-III, którzy brali udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, którego hasło przewodnie brzmiało: „Strofy dla Ojczyzny”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content