Ważne informacje
..::Wydarzenia::..
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie
PROJEKTY
,,Szlakiem Renesansu” - III i IV miejsce uczennic ze Szkoły Podstawowej w Pacanowie w półfinale 50 Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego.

        Ten konkurs może wygrać tylko ten, kto dużo czyta i wiele wie. Jest to naprawdę trudny konkurs, którego tematy przewyższają kompetencje przeciętnego nastolatka. Oznacza to wiele godzin pracy zarówno uczniów jak i opiekunów Koła Filatelistycznego w szkole. Pytania dotyczyły szczegółów z epoki Renesansu, na które, jestem przekonana, wielu z nas dorosłych nie potrafi odpowiedzieć.                                                                                      
        Tegoroczny półfinał pod hasłem ,, Szlakiem Renesansu” odbył się 21.04.2012 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Kielcach. Konkurs składał się z dwóch części: testu z wiedzy tematycznej dotyczącej epoki Renesansu oraz testu z wiedzy filatelistycznej. Uczniowie naszej szkoły od lat odnoszą w tej dziedzinie sukcesy. W tym roku szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Alicja Gierczak i Aleksandra Gierczak. Aleksandra Gierczak zajęła III miejsce, różnicą zaledwie
3 punktów od zwycięzcy konkursu. Alicja zdobyła  IV miejsce. Uczestnicy oprócz dyplomów
i nagród rzeczowych mieli okazję zwiedzić Pałac Biskupów Krakowskich, gdzie obecnie mieści się Muzeum Narodowe. Kołem Hobbystów opiekuje się od wielu już lat Pani Barbara Tomalska.
Gratulujemy i życzymy Pani Basi i Młodym Hobbystom jeszcze wielu sukcesów!

Redakcja SP Pacanów                                                                                  
P4060115