Ważne informacje
..::Wydarzenia::..
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie

Kolędnicy Misyjni z Pacanowa

       Po raz czwarty w historii naszego miasteczka mali Kolędnicy Misyjni zostali rozesłani i pobłogosławieni przez Księdza Wikariusza Tomasza Cieniucha dnia 26 grudnia 2012 roku w bazylice pacanowskiej. Dzień męczeństwa świętego Szczepana jest dniem rozpoczęcia trudu chodzenia od domu do domu i niesienia wszystkim wierzącym orędzia Narodzenia Boga, Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Zbawiciela.
       Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego
w
Pacanowie wraz ze swoją katechetką siostrą Stefanią W. Maksymów (Duchaczką) wędrowały przez sześć dni po ulicach naszej parafii, śpiewały kolędy, mówiły tekst o Bożym Narodzeniu oraz wręczały gospodarzom ryby - naklejki (symbol chrześcijaństwa pierwszych wieków), a także poświęconą sól do spożycia.
       „Bądźcie solą ziemi” - to program duszpasterski na Nowy 2013
Rok Wiary, rok pełen nadziei, nowych planów, nowych możliwości i nowej ewangelizacji. Jesteśmy wezwani przez samego Jezusa, aby być solą ziemi. Aby nadawać życiu smak, aby chronić naszą wiarę od zepsucia. Kolędnicy rozdawali sól wszystkim domownikom, aby chroniła nas od zepsucia, aby odkażała i oczyszczała to, co jest złem i leczyła nasze schorowane ciało.
Dziękujemy z całego serca ludziom dobrej woli za otwarte drzwi i serca, za życzliwość, uśmiech i dobre słowo, za każdy grosz wrzucony do misyjnej skarbonki. Więcej daje ten, kto daje z serca niż z kieszeni. Niech to wspólne dzieło niesienia pomocy duchowej i materialnej misjonarzowi z Boliwii przyniesie wszystkim dar Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. „Niech Was Boże Dziecię obdarza swoimi łaskami! Wzrastajcie w wierze i miłości, wzajemnym szacunku i Bożej radości.”

Napisała: siostra Stefania W. Maksymów
(Kanoniczka Ducha Świętego)
SDC18443
SDC18452
SDC18492
SDC18500
SDC18506
SDC18514
SDC18537
SDC18593