Ważne informacje
..::Wydarzenia::..
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie
                                              Droga Polaków do Niepodległości

        Dnia 9 listopada w ramach szeroko pojętego wychowania patriotycznego, odbył się                w Szkole Podstawowej w Pacanowie Apel poświęcony 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Montaż słowno-muzyczny pod hasłem ,, Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa” przygotowała klasa IV ,,b”  pod kierunkiem wychowawcy: Krystyny Gawłowskiej. Piękna scenografia, teksty, stare żołnierskie i powstańcze pieśni ułatwiły uczniom odbiór tych trudnych dla nich faktów z dziejów NASZEJ OJCZYZNY  i pozwoliły na zrozumienie znaczenia tego wydarzenia dla Polaków. Oto fragment, który zawsze jest mocno artykułowany, który wzbudza refleksje i stawia przed nami pytanie o nasz dzisiejszy stosunek do Wartości Najwyższych:
,, Polacy nigdy nie pogodzili się z niewolą. Organizowali powstania, bronili języka polskiego
i tradycji narodowych. W domach czczono pamięć bohaterów, uczono się historii. Dzięki temu Polska przetrwała, choć jej nie było na mapie.”
Jako wychowawcy, mamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży  w Apela i Uroczystościach Patriotycznych pozostawią trwałe wartości w umysłach, sercach i postawach naszych wychowanków. W trosce o przyszłe pokolenia,  zwracamy się z prośbą do rodziców, aby wspierali szkołę również w tym procesie  poprzez udział w lokalnych obchodach rocznic  ważnych w naszej historii oraz okazywanie szacunku Miejscom Pamięci  i Symbolom Narodowym.

Redakcja SP Pacanów

DSC08225
DSC08230
DSC08232
DSC08234
DSC08238
DSC08239
DSC08246
DSC08249
DSC08250