Ważne informacje
..::Wydarzenia::..
Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie
PROJEKTY
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Pacanowie pod hasłem
,, Nauczyciele - Dzieciom”

       Tegoroczne obchody Dnia Dziecka przebiegały pod hasłem ,, Nauczyciele - Dzieciom”. Plan tego wydarzenia do końca był owiany tajemnicą, dlatego można sobie wyobrazić jakie było zaskoczenie uczniów, którzy zobaczyli w tym dniu swoich wychowawców przebranych za dzieci.
Impreza zaczęła się o godzinie 1000  i miała dwuetapowy przebieg.
Pierwsza część uroczystości odbywała się w sali teatralnej Europejskiego Centrum Bajki i składały się na nią następujące przedstawienia w wykonaniu Grona Pedagogicznego naszej szkoły:
· tańce: Kankan i Walc,
· recytacja wiersza w wykonaniu p. Karoliny Kępczyk
· skecz pantomimiczny pt. ,, Dłuuuuugi człowiek”,
· spektakl teatralny pt. ,, Szkoła na opak” według scenariusza nauczycieli języka polskiego Celiny Bar ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gliwicach.

       Aktorzy - amatorzy, w tym dyrektor szkoły Małgorzata Stańczyk, ks. Rafał Gudwański, s. Stefania, pedagog szkolny i inni nauczyciele z powodzeniem wcielili się w role uczniów co wzbudziło u młodych widzów - wychowanków ,,wybuchy” radości. Dzieci dopingowały pedagogów okrzykami zachwytu i gromkimi brawami. Po występach wszyscy razem świetnie się bawili przy starych , znanych zabawach inscenizacyjno - muzycznych typu ,, Kaczuszki”, czy korowód ,, Jedzie pociąg z daleka…” itp. Druga część imprezy miała miejsce już w szkole, gdzie po zjedzeniu pysznych lodów czekały na dzieci do wyboru - gry i zabawy sportowe lub dyskoteka. Patrząc na uradowane buzie dzieci możemy przyznać, że warto było poświęcić swój czas na przygotowanie tej  ,,niespodzianki”.

Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Pacanowie wyrażają wdzięczność Dyrektor ECB p. Karolinie Kępczyk za wspólne występy dla dzieci i profesjonalne wskazówki oraz wszystkim Pracownikom centrum za współpracę i miłe przyjęcie.
POKAZ ZDJĘĆ