Muzyczne fascynacje  pierwszaków

Muzyczne fascynacje pierwszaków

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w drugim półroczu w warsztatach muzycznych przygotowanych przez wychowawcę klasy, a prowadzonych przez s.Celinę (organistkę) ze Zgromadzenia Sióstr Ducha Św. w Pacanowie, a zarazem wychowawczynię Domu Dziecka.

czytaj dalej
Klasa II a na wycieczce w Kielcach

Klasa II a na wycieczce w Kielcach

Dnia 8 maja 2018r uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią G. Gumułą i p. J.Zdziebko byli na wycieczce w Kielcach. W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” obejrzeli pantomimę pt.”Pan Bam i ptak Agrafka” wg opowiadania Andrzeja Kuby Sielskiego.

czytaj dalej
Pamiętamy i znamy jej wartość!

Pamiętamy i znamy jej wartość!

„3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości”. Takimi „mocnymi” słowami rozpoczęła uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Paulina Widanka z klasy VII b. Akademia odbyła się 27 kwietnia 2018 r. w naszej szkole.

czytaj dalej
Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi w naszej szkole

Dnia 24 kwietnia w szkole odbyła się akcja z okazji Dnia Ziemi. Klasa VB wprowadziła naszą społeczność w refleksję dotyczącą działania przeciwko środowisku naturalnemu. Pokazali jaki wpływ na człowieka ma smog. Przekazali informację jak dbać o to, aby nasza planeta pozostała piękna i żeby przyszłe pokolenia mogły na niej żyć.

czytaj dalej