Macewa – gra miejska

Macewa – gra miejska

Dnia 11 czerwca 2018 roku mieszkańców zadziwił widok dużej grupy młodzieży i dorosłych spacerujących uliczkami Pacanowa. Zaciekawieni przystawali i przysłuchiwali się, jednocześnie rozpoznając wśród zgromadzonych znajome twarze. Co się tu dzieje? O co chodzi? – zadawali pytania. To uczestnicy Programu „Szkoła Dialogu”, uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej w Pacanowie pod opieką koordynatora projektu Katarzyny Cudnej, zorganizowali dla lokalnych władz, nauczycieli, rodziców wycieczkę po miejscach związanych z życiem, religią i kulturą Żydów mieszkających przed wojną w Pacanowie.

czytaj dalej
Finał Projektu – Pracownia Przyrodniczo – Ekologiczna

Finał Projektu – Pracownia Przyrodniczo – Ekologiczna

W dniu 12 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się Dzień Doświadczeń Przyrodniczych. Uczniowie z różnych klas uczestniczyli w tym pokazie. Członkowie Koła Przyrodniczego prezentowali doświadczenia, które wykonywali wcześniej na zajęciach. Wykorzystali pomoce znajdujące się w pracowni przyrodniczo – ekologicznej.

czytaj dalej
Młodzi w działaniu – Szkoła Dialogu

Młodzi w działaniu – Szkoła Dialogu

W połowie kwietnia młodzież klas siódmych Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie rozpoczęła realizację Programu „Szkoła Dialogu”. Kolejne dwudniowe warsztaty prowadzone przez edukatorów Fundacji Forum Dialogu – Anetę Ceglarek i Antoniego Wołowskiego odbyły się 28 i 29 maja 2018 roku w Europejskim Centrum Bajki.

czytaj dalej