Projekt „Nowoczesna szkoła” finansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego
Działania w ramach projektu „Nowoczesna szkoła”
Harmonogram zajęć realizowanych w ramach projektu „ Nowoczesna szkoła” I sem. 2019/20
Harmonogram zajęć realizowanych w ramach projektu „ Nowoczesna szkoła”
Iwona Zych – Żak
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego w klasach VII ab
Wtorek – godz. 7.25 – 8.10
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego w klasach VI ab
Czwartek – godz. 7.25 – 8.10
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego w klasach V ab
Piątek – godz. 7.25 – 8.10
Sylwia Woźniczka
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego w klasach VIII ab
Czwartek – godz. 7.25 – 8.10
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego w klasach VI ab
Piątek – godz. 7.25 – 8.10
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego w klasie IV a
Poniedziałek – godz. 7.25 – 8.10
Zajęcia rozwijające z języka angielskiego w klasach VII ab
Wtorek – godz. 7.25 -8.10
Teresa Kseń
Zajęcia rozwijające z przyrody – klasa V b, VI b
Piątek – 13.00 – 13.45 , 13.55 – 14.40
Anna Jaworska
Zajęcia rozwijające z przyrody – klasa VII ab, VIII ab
Sobota – 8.00 – 8.45, 8.55 – 9.40
Marta Golonka
zajęcia rozwijające z przyrody – klasa V a, VI a
Wtorek – 13.55 – 14.4
Wtorek – 7.25 – 8.10
Katarzyna Kopeć
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki w klasach V ab
Wtorek – 13.55 – 14.40
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki w klasie VIII a
Środa – 7.25 – 8.10
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki w klasie VIII b
Piątek – 7.25 – 8.10
Zajęcia rozwijające z matematyki w klasach V ab
Czwartek – 13.00 – 13.45
Justyna Gumuła
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki w klasach VII ab
Piatek – godz. 7.25 – 8.10
Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki w klasie IV a
Piątek – godz. 13.00 – 13.45
Zajęcia rozwijające z matematyki w klasach VI ab
Wtorek – godz. 7.25 – 8.10
Sławomir Cudny
Zajęcia rozwijające z informatyki/robotyki w klasach VII ab
Sobota – godz.8.15 – 9.00, 9.15 – 10.00
Zajęcia rozwijające z informatyki/ robotyki w klasach IV ab, V ab
Sobota – godz. 10.15 – 11.00, 11.15 – 12.00
Zajęcia rozwijające z informatyki/ informatyki w klasach V ab, VI ab
sobota – godz. 12.15 – 13.00, 13.15 – 14.00
Katarzyna Cudna
Terapia pedagogiczna w klasie IV a
Środa – godz. 7.25 – 8.10
Terapia pedagogiczna w klasie VII b
Piątek – godz. 7.25 – 8.10
Edyta Świąder
Terapia pedagogiczna w klasach V ab
Wtorek – godz. 13.00 – 13.45
Terapia Pedagogiczna w klasie VI b
Czwartek – godz. 7.25 – 8.10
Jolanta Legawiec
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w klasie VII b
Poniedziałek – godz. 7.25 – 8.10
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w klasie VI a
Środa – godz. 7.25 – 8.10
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w klasie VI b
Środa – godz. 13.55 – 14.40
Barbara Kondek
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w klasie V b
Wtorek – godz. 7.25 – 8.10
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w klasie V a
Czwartek – godz. 7.25 – 8.18
Dorota Sosin
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w klasie III a
Środa – godz. 13.00 – 13.45
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne w klasie II a
Czwartek – godz. 13.00 – 13.45
Dorota Sosin
Zajęcia stymulujące rozwój poznawczy w klasie III a
Poniedziałek – godz. 13.00 – 13.45 i 13.55 – 14.40
Anita Mazur
Terapia logopedyczna
Poniedziałek – godz. 11.55 – 12.40, 13.00 – 13.45, 13.55 – 14.40, 14.40 – 15.25.
Wtorek – godz. 13.55 – 14.40
Środa – godz. 8.15 – 9.00, 11.55 – 12.40, 13.00 – 13.45
Piątek – godz. 11.55 – 12.40, 13.00 – 13.45
Małgorzata Król
Rewalidacja
Wtorek – godz. 11.55 – 12.40 ( 2 razy w miesiącu)
Marta Golonka
Rewalidacja
Czwartek – godz. 7.25 – 8.10 ( 2 razy w miesiącu)
Piątek – godz. 7.25 – 8.10 ( 2 razy w miesiącu)
Piątek – godz. 13.55 – 14.40 ( 2 razy w miesiącu)
Wiesława Ptak
Integracja sensoryczna
Wtorek – godz. 8.15 – 9.00, 13.00 – 13.45, 13.55 – 12.40
Środa – godz. 7.15 – 8.00, 11.55 – 12.40
Czwartek – godz. 7.15 – 8.00, 8.15 – 9.00, 11.00 – 11.45, 13.00 – 13.45
Piątek – godz. 13.00 – 13.45
Stanisław Stańczyk
Terapia biofeedback – treningi ustalane indywidualnie
Rekrutacja do projektu "Nowoczesna szkoła": regulaminy, formularze, umowy.
Terapia Biofeedback EEG
-
-
-
- Prowadzenie: Stanisław Stańczyk. Terminy zajęć są ustalane indywidualnie, pod numerem tel.: 413765432
- Trening Biofeedback jest to metoda terapii, polegająca na podawaniu pacjentowi sygnałów zwrotnych o zmianach stanu fizjologicznego jego organizmu, dzięki czemu może on nauczyć się świadomie modyfikować funkcje, które normalnie nie są kontrolowane świadomie, w tym wypadku będą to fale mózgowe. Podczas treningu stymulowana będzie (wzmacniana lub tłumiona) aktywność fal mózgowych w całym spektrum od fal Delta przez Theta, Alfa, Smr, do Beta.Treningi przeprowadzane będą przy uzyciu sprzętu polskiej firmy ELMIKO MEDICAL.
- W ramach projektu, dla każdego ucznia zostaną wykonane min. trzykrotnie badania qEEG (diagnostyczne, kontrolne i końcowe) oraz min. dwa cykle treningowe (15-20 sesji 45 min./cykl) Ilość i długość rund treningowych w każdej sesji uwarunkowana będzie od stanem psychofizycznym ucznia w czasie treningu.
Harmonogram:
Poniedziałek
7.30 – 8.15
10:05 – 10:5011:00 – 11:4514:40 – 15:25
Wtorek
07:30 – 08:1510:00 – 13:0013:45 – 15:15
Środa
07:30 – 08:1509:10 – 09:5511:55 – 12:4013:45 – 16:0016:30 – 18:00
Czwartek
07:15 – 08:0009:00 – 10:3011:00 – 11:4513:45 – 15:15
Piątek
07:30 – 08:1509:00 – 14:30
Sobo
-
-
- 8.15-15.00
Zajęcia rozwijające z informatyki
Harmonogram zajęć
- Zajęcia rozwijające z informatyki – grupa 1 (RI1) – Sławomir Cudny
Sobota – 8.15 – 10.00
- Zajęcia rozwijające z informatyki – grupa 2 ( RI2) – Sławomir Cudny
Sobota – 10.15 – 12.00
- Zajęcia rozwijające z informatyki – grupa 3 ( RI3 ) – Sławomir Cudny
Sobota – 12.15 – 14.00
Planowane jest utworzenie 2 grup po 8 uczniów.
Zajęcia prowadzić będzie 2 nauczycieli Szkoły Podstawowej w Pacanowie,
W programie zajęć m.in:
Moduł I (XI.2018-VI.2019)
- Wstęp do algorytmiki
- Programowanie w środowisku Scratch
- Podstawy programowania robotów mBoot w środowisku mBlock
Moduł II (IX.2019-III.2020)
- Podstawy programowania w języku C++
- Podstawy programowania kontrolerów Arduino
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z j. angielskiego
Harmonogram zajęć
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego – grupa 1 (WA1) – Sylwia Woźniczka
Środa – 7.25 – 8.10
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego – grupa 2 (WA2) –Sylwia Woźniczka
Poniedziałek – 13.55 – 14.40
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego – grupa 3 ( WA3) – Iwona Zych – Żak
Piątek – 7.25 – 8.10
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego – grupa 4 ( WA4) – Iwona Zych – Żak
Poniedziałek – 13.55 – 14.40
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z języka angielskiego – grupa 5 ( WA5) – Iwona Zych – Żak
Wtorek – 7.25 – 8.10
Planowane jest utworzenie 5 grup po 8 uczniów w klasach IV – VII. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele Szkoły Podstawowej w Pacanowie.
Zajęcia mają na celu pomóc uczniom w uzyskaniu lepszych wyników w nauce, utrwaleniu zdobytych wcześniej wiadomości w zakresie języka oraz w niwelowaniu deficytów wiedzy wynikających z nieznajomości struktur leksykalno-gramatycznych.
Podczas zajęć będą wykorzystywane nowoczesne technologie TIK, metody audiowizualne, gry językowe, piosenki, itp.
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki
Harmonogram zajęć:
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki – grupa 1 (WM1) – Katarzyna Kopeć
Poniedziałek – 7.25 – 8.10
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki – grupa 2 (WM2) – Katarzyna Kopeć
Wtorek – 7.25 – 8.10
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki – grupa 3 (WM3) – Justyna Gumuła
Piątek – 7.25 – 8.10
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki – grupa 4 (WM4) – Justyna Gumuła
Poniedziałek – 7.25 – 8.10
- Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze z matematyki – grupa 5 ( WM5) – Krystyna Gawłowska
Poniedziałek – 13.55 – 14.40
Planowane jest utworzenie 5 grup po 8 uczniów. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele Szkoły Podstawowej w Pacanowie.
Celem zajęć jest wzrost umiejętności kluczowych, eliminowanie trudności w nauce, uzupełnianie braków wiedzy, zwiększenie zaufania we własne siły poprzez zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych. Lekcje prowadzone będą z wykorzystaniem programu GeoGebra, zasobów edukacyjnych dostępnych na platformach internetowych (m. in. Scholaris, LearningApss, Khan Academy, Matzoo) oraz poprzez gry i zabawy edukacyjne.
Zajęcia rozwijające z j. angielskiego
Harmonogram zajęć
- Zajęcia rozwijające z jęz. angielskiego – grupa 1 (RA1) – Sylwia Woźniczka
Wtorek – 7.25 – 8.10
- Zajęcia rozwijające z jęz. angielskiego – grupa 2 (RA2) – Sylwia Woźniczka
Czwartek – 7.25 – 8.10
Planowane jest utworzenie 2 grup po 8 osób z klas VIII i III gimnazjum.
Zajęcia będą prowadzone przez nauczyciela Szkoły Podstawowej w Pacanowie.
Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowania uczniów językiem angielskim, kulturą krajów anglojęzycznych, wzbogacaniem słownictwa i poszerzaniem poznanych struktur gramatycznych.
Podczas zajęć będą wykorzystywane nowoczesne technologie TIK (aplikacje do nauki języka), metody audiowizualne, metody komunikacyjne, gry językowe, itp.
Zajęcia rozwijające z matematyki
Harmonogram zajęć:
- Zajęcia rozwijające z matematyki – grupa 1 (RM1) – Katarzyna Kopeć
Środa – 13.55 – 14.40
- Zajęcia rozwijające z matematyki – grupa 2 (RM2) – Justyna Gumuła
Czwartek – 7.25 – 8.10
Moduły zajęć w programie:
- Matematyka wokół nas m.in:
– na co dzień
– w przyrodzie
– w sztuce
– w muzyce - Niestandardowe metody liczenia m.in.
– szybkie sposoby mnożenia na palcach
– mnożenie „po japońsku” - Odlotowe figury m. in:
– koła w narożach
– matematyka pod nogami
– parkietaże - Zadania i zagadki logiczne
- Zadania o podwyższonym stopniu trudności.
Zajęcia rozwijające z przyrody
Harmonogram zajęć:
- Zajęcia rozwijające z przyrody – grupa 1 ( RP1) – Teresa Kseń
Środa-13.55-14.40
Piątek – 13.55 – 14.40
- Zajęcia rozwijające z przyrody – grupa 2 (RP2) – Marta Golonka
Piątek – 13.00 – 13.45 i 13.55-14.40
- Zajęcia rozwijające z przyrody – grupa 3 ( RP3) – Anna Jaworska
Sobota – 8.15 – 9.00 i 9.15 – 10.00 ( co drugi tydzień )
——————————————————————————————————
Planowane jest utworzenie 2 grup po 8 osób. Zajęcia prowadzić będzie 2 nauczycieli Szkoły Podstawowej w Pacanowie.
Moduły zajęć w programie:
- Niewidoczne staje się widoczne
- Anatomia w pigułce
- Świat pod stopami
- Co w trawie piszczy
- Z głową w chmurach
- Niezwykłe H2O
- Uczeń odkrywca
Wyjazd edukacyjny
W wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik będą mógł wziąć udział uczniowie uczęszczający na zajęcia rozwijające w ramach projektu.
Zajecia stymulujące rozwój poznawczy
Zajęcia stymulujące rozwój poznawczy dzieci.
Planowane jest utworzenie 1 grupy obejmującej 3 osoby.
Zajęcia będą prowadzone przez nauczyciela Szkoły Podstawowej w Pacanowie.
Są one skierowane do uczniów klas I-III.
Celem zajęć jest usprawnianie i rozwijanie aktywności poznawczej dziecka przez organizowanie warunków do prowadzenia działań twórczych , rozwijania zainteresowań poznawczych, do czerpania radości w odkrywaniu nowego.
Moduły zajęć w programie:
- Usprawnianie funkcji poznawczych:
– sprawności manualnej i grafomotorycznej,
– funkcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej
-funkcji słuchowej,
– koncentracji uwagi i pamięci.
- Usprawnianie funkcji poznawczych nakierowanych na rozwijanie czytania, pisania i liczenia: – sprawności manualnej i grafomotorycznej, – funkcji wzrokowej i koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz słuchowej, – koncentracji uwagi i pamięci. – rozwijanie i wzbogacanie słownictwa,
– ćwiczenia w czytaniu i pisaniu i liczeniu.
- Usprawnianie funkcji poznawania świata i rozbudzanie zainteresowań:
– jak powstaje kolor…
– zabawy kolorami,
– w krainie papieru,
– jak powstaje książka…
– co mamy z owoców i warzyw…
– jak powstaje film…
– w krainie dźwięków.
Zajęcia logopedyczne
Zajęcia logopedyczne – mają na celu usprawnienie funkcji komunikacyjnej poprzez stopniowe korygowanie zakłóceń występujących podczas porozumiewania się. Terapia poprzedzona jest wywiadem, obserwacją oraz przeprowadzeniem specjalistycznych testów. Na tej podstawie logopeda stawia diagnozę i opracowuje program usprawniania wad wymowy
Harmonogram zajęć logopedycznych
Poniedziałek
Godz. 13.00-13.45 –
Godz. 13.55 – 14.40 –
Wtorek
Godz. 13.00-13.45 –
Godz. 13.55-14.40 –
Środa
Godz. 13.00 – 13.45 –
Godz. 13.55-14.40 –
Czwartek
Godz. 13.00-13.45 –
Godz. 13.55-14.40 –
Piątek
Godz. 13.00 – 13.45
Godz. 13.55 – 14.40
Zajęcia rewalidacyjne
Harmonogram zajęć rewalidacyjnych: Marta Golonka – poniedziałek 7:25 – 8:10 wtorek – 13:55 – 14:40 Małgorzata Król – środa 11:55 – 12:40
Celem zajęć rewalidacyjnych jest stawianie na mocne strony dziecka oraz szukanie tego, co w nim najlepsze. Kierunki oddziaływań rewalidacyjnych: – maksymalne usprawnianie, rozwijanie tych wszystkich funkcji psychicznych i fizycznych, które są najsilniejsze i najmniej zaburzone, – optymalne korygowanie funkcji zaburzonych, – kompensowanie, czyli wyrównywanie przez zastępowanie, – dynamizowanie rozwoju.
Terapia integracji sensoryczno-motorycznej
Działania w ramach projektu
Integracja sensoryczno-motoryczna
Terapia integracji sensoryczno-motorycznej ma formę ukierunkowanych ćwiczeń i zabawy. Zadaniem terapii jest dostarczenie dziecku właściwych doświadczeń ruchowych i bodźców sensorycznych pozwalających mu na wykształcenie zachowań adaptacyjnych takich jak: odpowiednia reakcja czy celowe działanie. Zajęcia odbywają się w specjalnie wyposażonej Sali SI. Są to zajęcia indywidualne, ich celem jest:
* Ocena rozwoju procesów przetwarzania sensomotorycznego.
* Usprawnianie układów zmysłowych i korygowanie dysfunkcji w rozwoju planowania motorycznego.
* Re-diagnoza po kilku miesiącach zajęć terapeutycznych.
Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach pracy szkoły 730-1430. Czas zajęć jest elastyczny ( godziny mogą się zmieniać) i dostosowany do planu danej klasy.
Harmonogram zajęć terapeutycznych:
Klasa I – środa, czwartek
Klasa II – poniedziałek, wtorek, środa
Klasa III – środa, czwartek, piątek
Klasa IV b – poniedziałek
Klasa V a – piątek
Klasa V b – czwartek
Prowadzenie: Wiesława Ptak, tel. 888 507 571
Zajecia korekcyjno-kompensacyjne
W Szkole Podstawowej w Pacanowie zajęcia korekcyjno – kompensacyjne realizowane są w wymiarze 1 godziny tygodniowo dla III grup uczniów klas IV-VI na podstawie programu terapeutycznego „Ortograffiti” . Są one przeznaczone przede wszystkim dla uczniów, u których stwierdzono trudności w nauce czytania i pisania – spowodowane przez dysfunkcje w sferze percepcji wzrokowej, słuchowej lub ruchowej, a także z zaburzeniami koncentracji uwagi albo zaburzeniami pamięci. Tematy zajęć oraz plan pracy zostały opracowane w oparciu o program terapeutyczny „Ortograffiti”. Jest to Ogólnopolski Program Edukacyjno – Terapeutyczny rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Dysleksji. Nasza praca opiera się głównie na serii zeszytów ćwiczeń Wydawnictwa Pedagogicznego Operon. Staramy się, aby na zajęciach panowała miła atmosfera, więc jeśli tylko trzeba, pomagamy sobie wzajemnie. Chcąc uzyskać lepsze efekty – samodzielnie pracujemy w domu. Wtedy ważną rolę odgrywają rodzice, którzy wspierają swoje dziecko i zachęcają je do systematycznej pracy.
Terapia pedagogiczna
Harmonogram zajęć:
- Terapia pedagogiczna – grupa 1 (T1) – Edyta Świąder
Czwartek – 7.25 – 8.10
- Terapia pedagogiczna – grupa 2 ( T2) – Edyta Świąder
Poniedziałek – 13.55 – 14.40
- Terapia pedagogiczna – grupa 3 (T3) – Katarzyna Cudna
Czwartek – 7.25 – 8.10
- Terapia pedagogiczna – grupa 4 (T4) – Katarzyna Cudna
Wtorek – 7.25 – 8.10
Planowane jest utworzenie 4 grup po 5 osób. Zajęcia prowadzić będą nauczyciele – terapeuci pedagogiczni Szkoły Podstawowej w Pacanowie.
Celem zajęć jest:
- Wypracowanie nawyków poprawnego pisania i czytania ze zrozumieniem.
- Usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych na materiale ortograficznym.
- Praca nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości.
- Motywowanie do podejmowania zadań o różnym stopniu trudności.
- Niwelowanie napięć emocjonalnych.
- Stwarzanie okazji do odnoszenia sukcesu.
- Doskonalenie umiejętności szkolnych i wyrównywanie braków w wiadomościach.
Archiwum wpisów z projektu „Nowoczesna szkoła”
Aktualności z realizacji projektu:
Zakończenie projektu „Nowoczesna szkoła”
Z dniem 31.12.2020 r. Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie zakończyła realizację projektu „ Nowoczesna szkoła” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Kwota...
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Nowoczesna szkoła”
Aktualny regulamin rekrutacji do pobrania ...
Zawieszenie zajęć w ramach projektu „Nowoczesna szkoła”
Od dnia 12 marca w związku z zawieszeniem zajęć szkolnych zawieszona została również realizacja zajęć w ramach projektu "Nowoczesna szkoła" Archiwum wpisów w projekcie "Nowoczesna szkoła" Projekt „Nowoczesna szkoła” finansowany ze środków Unii Europejskiej w...