Kronika szkoły – rok szkolny 2018/2019

Przedstawiamy Wam wydarzenia, które miały miejsce w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie w roku szkolnym 2018/2019.

Pożegnanie ósmoklasistów i gimnazjalistów

Pożegnanie ósmoklasistów i gimnazjalistów

Niezwykle uroczyście rozpoczęło się pożegnanie absolwentów dwóch typów szkół – ostatniego rocznika gimnazjalistów i ósmoklasistów z udziałem Burmistrza Miasta i Gminy Pacanów Wiesława Skopa, Przewodniczącego RMiG Pacanów Artura Czuba, radnych RMiG – Roberta Gwoździa i Michała Kumonia, rodziców. Uczniowie klas ósmych w pięknych strojach zaprezentowali polski taniec narodowy – polonez, który został nagrodzony gromkimi brawami.

read more
Zielona szkoła 2019. ŁEBA. Cudowne miejsce i mnóstwo atrakcji

Zielona szkoła 2019. ŁEBA. Cudowne miejsce i mnóstwo atrakcji

Zielona szkoła to już tradycyjna forma edukacji uczniów w naszej szkole. Wybieramy miejsca, w których możemy poszerzyć swoje wiadomości, zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności, a wszystko to w ciekawych miejscach naszego pięknego kraju. W tym roku wybraliśmy się do Łeby. To niewielkie, malownicze miasteczko położone pomiędzy Bałtykiem a dwoma jeziorami przybrzeżnymi Łebskiem i Sarbskiem. Zajęcia edukacyjne w większości realizowane były w plenerze, w bliskim kontakcie z niezwykłą przyrodą, tym bardziej, że towarzyszyła nam fantastyczna pogoda.

read more

Zakończenie roku szkolnego

Informujemy, że Msza Święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się  w środę 19.06. 2019 r. o godz. 9.00.  Uroczyste zakończenie  w szkole, będzie miało miejsce o godz. 10.00  na placu szkolnym. W tym dniu autobusy szkolne będą odjeżdżały z przystanków pod kościół...

read more
Nie pal przy mnie, proszę

Nie pal przy mnie, proszę

W bieżącym roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa w Pacanowie kolejny raz brała udział w programie edukacji antytytoniowej pt. „Nie pal przy mnie, proszę”. Koordynatorem programu była pani Bogumiła Krzemień.

read more

Podziękowanie

Państwu Marcie i Michałowi Wojtysiom serdecznie dziękujemy za darowane co roku naszej szkole sadzonki kwiatów. Dzięki Państwa gestowi nasze otoczenie staje się piękniejsze.DZIĘKUJEMY

read more
II Tydzień Języka Angielskiego

II Tydzień Języka Angielskiego

W dniach od 20 do 24 maja 2019 r. w naszej szkole odbywał się zorganizowany przez Panią Sylwię Woźniczkę, Panią Iwonę Zych-Żak i Panią Barbarę Tomalską „II Tydzień Języka Angielskiego”. W ciągu owego tygodnia uczniowie klas I – VIII oraz klas gimnazjalnych mieli okazję każdego dnia wziąć udział w różnych konkursach i zabawach popularyzujących naukę języka angielskiego, m.in. w konkursie literowania, teście leksykalnym, gramatycznym czy kalamburach z angielskimi przysłowiami i idiomami. Uczniowie klas starszych przygotowali również scenki sytuacyjne, które zaprezentowali swoim rówieśnikom.

read more
Dzień Dziecka z Kampanią „Postaw na rodzinę”

Dzień Dziecka z Kampanią „Postaw na rodzinę”

Ostatni piątek maja był w naszej szkole wyjątkowy. Obchodziliśmy Dzień Dziecka oraz podsumowaliśmy Kampanię „Postaw na rodzinę”. Głównym celem kampanii było pokazanie wartości rodziny, umiejętności nawiązywania mądrych i głębokich relacji między rodzicami a dziećmi, pokazanie jak ważna jest rozmowa i jak należy rozmawiać. Zachęcaliśmy do wspólnego spędzania czasu i pokazaliśmy jak ten czas spędzać atrakcyjnie i razem.

read more
Nowoczesna Szkoła

Nowoczesna Szkoła

Od listopada ub. roku Szkoła Podstawowa w Pacanowie realizuje projekt “Nowoczesna szkoła” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Dzięki temu możliwe było doposażenie szkolnych pracowni m.in. w...

read more
Skip to content