Klasa 7 a w bieżącym roku szkolnym realizuje szkolny projekt pod hasłem „Czas na zdrowie”. Celem projektu jest kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród uczniów i ich rodzin, poprzez podejmowanie różnorodnych działań z zakresu edukacji zdrowotnej. Każdy miesiąc to inny obszar aktywności. Wrzesień to czas promocji aktywnego wypoczynku. Ruch poprawia krążenie, wspomaga przemianę materii, wzmacnia mięśnie, pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. W połączeniu z bliskim kontaktem z naturą, wyzwala endorfiny, dzięki którym czujemy się lepiej, myślimy pozytywnie i mamy więcej energii do działania. Planując działania w tym zakresie, uczniowie postawili na wyjazd w góry i rowerowy relaks po okolicy.
16 września 2020 r. wybraliśmy się w Tatry, z zamiarem zdobycia ciekawego szczytu reglowej części Tatr Wysokich – Gęsiej Szyi (1489 m. n. p. m.). Fantastyczna pogoda, cierpliwa pani przewodnik, niesamowita panorama Tatr Wysokich, towarzysząca przez całą wspinaczkę i duża mobilizacja, zaowocowały osiągnięciem celu. Zmęczeni, ale szczęśliwi, mogliśmy ze szczytu podziwiać przepiękne widoki. Zanim skończyła się ta pierwsza górska przygoda, już pojawiły się plany kolejnej. I o to właśnie chodziło.
Kolejnym krokiem, wspierającym aktywność fizyczną, była rowerowa wyprawa do lasu. Po przypomnieniu zasad poruszania się po drodze w kolumnie rowerowej, bezpiecznie dotarliśmy na miejsce, gdzie odbyły się zaplanowane zajęcia. Zdobywanie wiedzy w bezpośrednim kontakcie z żywymi okazami, stanowi zdecydowanie ciekawszą formę nauki i sprzyja lepszemu poznawaniu i przyswajaniu wiedzy. Zaangażowanie i zadowolenie uczniów, to odpowiedź na zasadność podejmowania takich działań.
Skip to content