Szanowni Państwo

Absolwenci Szkoły Podstawowej w Pacanowie

            W czerwcu 2020r. Szkoła Podstawowa w Pacanowie obchodzić będzie jubileusz 200 – lecia swego istnienia. To wyjątkowa i ważna rocznica w historii Szkoły, dlatego w grudniu 2019r. powołany został Honorowy Komitet Obchodów 200 – lecia Szkoły, którego członkowie swoim doświadczeniem, wiedzą i kreatywnością pomogą zorganizować imprezy uświetniające ten jubileusz.

            Zwracamy się z gorącą prośba do absolwentów i dawnych pracowników (lub ich rodzin) o wypożyczenie lub umożliwienie zeskanowania pamiątek z lat szkolnych. Mogą to być: świadectwa, dyplomy, puchary, medale, tarcze szkolne, fartuszki szkolne, tornistry, zeszyty, dzienniczki, sprawdziany, podręczniki, piórniki, itp.                                                                                

            Chcielibyśmy również przygotować „Drzewo Genealogiczne” rodzin, których członkowie uczęszczali do naszej szkoły, stworzyć wystawę „Pokoleniowa szkoła”. 

            Planowana wystawa eksponatów w czasie jubileuszu będzie najlepszą i najciekawszą lekcją historii naszej Szkolnej Rodziny.

            Wszystkie pamiątki prosimy składać do sekretariatu szkoły lub biblioteki szkolnej, każdą z nich należy podpisać imieniem i nazwiskiem ofiarodawcy. Udostępnienie pamiątek i zdjęć traktujemy jako zgodę na ich publikację. Gwarantujemy ich zwrot w nienaruszonym stanie.