W dniach od 20 do 24 maja 2019 r. w naszej szkole odbywał się zorganizowany przez Panią Sylwię Woźniczkę, Panią Iwonę Zych-Żak i Panią Barbarę Tomalską „II Tydzień Języka Angielskiego”. W ciągu owego tygodnia uczniowie klas I – VIII oraz klas gimnazjalnych mieli okazję każdego dnia wziąć udział w różnych konkursach i zabawach popularyzujących naukę języka angielskiego, m.in. w konkursie literowania, teście leksykalnym, gramatycznym czy kalamburach z angielskimi przysłowiami i idiomami. Uczniowie klas starszych przygotowali również scenki sytuacyjne, które zaprezentowali swoim rówieśnikom.
Dodatkowo dla wszystkich uczniów zostały przygotowane rebusy, krzyżówki i zagadki w języku angielskim, za których poprawne rozwiązanie można było otrzymać słodką nagrodę z flagami krajów anglojęzycznych.
Podsumowanie „Tygodnia Języka Angielskiego” nastąpiło 31 maja 2019 r., a zwycięzcom poszczególnych konkursów rozdano pamiątkowe dyplomy i nagrodzono cząstkowymi ocenami celującymi z języka angielskiego.

Nagrodzeni uczniowie:
„Master of Spelling”:
Victoria Gręda, Antoni Kumoń, Ernest Wieczorek – klasy IV-VI
Maciej Gręda, Tomasz Siemiński i Kinga Bartos – klasy VII – VIII i gimnazjum

„Master of Grammar”:
Aleksandra Matus, Mateusz Mądry, Mateusz Ślusarczyk – klasy IV-VI
Jakub Zaród i Tomasz Siemiński – klasy VII – VIII i gimnazjum

„Master of Vocabulary”:
Oliwia Kuranda, Michał Kumorek, Amelia Mierzwa – klasy IV-VI
Wiktor Wieczorek, Wiktoria Wyraz i Miłosz Cepil – klasy VII – VIII i gimnazjum

„Kalambury z angielskimi przysłowiami i idiomami”:
Obroniony tytuł z zeszłego roku: Paulina Widanka i Wiktoria Wyraz – klasy VII – VIII i gimnazjum

Klasy IV – VI :
Oliwia Kuranda, Izabela Kaczocha, Julia Jabłońska, Gabriela Rusek, Magdalena Sosin, Natalia Zuchara, Filip Kumoń, Urszula Biegacz

 

Skip to content