Roboty ruszyły w trasę

Zajęcia rozwijające z programowania i robotyki wkroczyły w nową fazę. Po zakończeniu cyklu zajęć związanych z programowaniem w środowisku Scratch przyszedł czas na programowanie robotów mBot.

Przejście z jednego typu programowania na drugi nie stanowiło dla uczniów wyzwania. Scratch’a zastąpił program mBlock, który zarówno wyglądem jak i sposobem działania jest niezwykle podobny do poprzednika. Do starego zestawu instrukcji doszły te, które bezpośrednio sterują ruchem i interakcją z robotem mBot. Nawet uczniowie najmłodszej z grup bardzo szybko odnaleźli się w nowym środowisku programistycznym. Bez problemu wszystkie grupy radziły sobie z programowaniem ruchu robotów, sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi wysyłanymi przez maszyny, jak również reakcją robotów na informacje płynące z otoczenia. Nie zawsze co prawda robot wykonywał to, czego wymagali od niego młodzi programiści, ale po kilku próbach i korekcji błędów w programie jechał i działał tak, jak to zostało przez nich zaplanowane.

Zajęcia z robotyki uczą nie tylko logicznego myślenia i przewidywania skutków działania ułożonych programów, ale dostarczają wiele radości i zabawy. Jak widać programowanie wcale nie musi być nudne.

Sławomir Cudn

Archiwum wpisów w projekcie „Nowoczesna szkoła”

Zawieszenie zajęć w ramach projektu „Nowoczesna szkoła”

  Od dnia 12 marca w związku z zawieszeniem zajęć szkolnych zawieszona została również realizacja zajęć w ramach projektu "Nowoczesna szkoła" Archiwum wpisów w projekcie "Nowoczesna szkoła" Projekt „Nowoczesna szkoła” finansowany ze środków Unii Europejskiej w...

Nowoczesna Szkoła -semestr trzeci

Od września br. w naszej szkole, kontynuowany jest projekt "Nowoczesna Szkoła", w ramach którego odbywa się szereg zajęć rozwijających zainteresowania, dydaktyczno-wyrównawczych oraz terapeutycznych. Uczestniczy w nim 161 uczniów. Miesięcznie realizowane są 43 godziny...

Wyjazd edukacyjny

Dziś odbył się kolejny wyjazd edukacyjny w ramach projektu "Nowoczesna Szkoła". Tym razem byliśmy w Energetycznym Centrum Nauki w Kielcach.Archiwum wpisów w projekcie "Nowoczesna szkoła"Projekt „Nowoczesna szkoła” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach...

Europe Code Week

W ramach Europe Code Week 2019, w całej Europie przez najbliższe dwa tygodnie odbywać się będą wydarzenia związane z promowaniem kodowania. W Polsce zgłoszono największą ich ilość z krajów Unii Europejskiej. W naszej placówce, w ramach tygodnia kodowania rozpoczął się...

Wycieczka do Bałtowa

W tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym, uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczyć dalej w zajęciach, organizowanych w ramach projektu Nowoczesna Szkoła. Jednakże projekt, to nie tylko nauka, ale również miła zabawa i przygoda, co pokazują wyjazdy...

Projekt „Nowoczesna szkoła” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.