Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
W związku z tym dzień 8 listopada 2018 r. został ogłoszony dniem „Śniadanie Daje Moc”. W szkołach w całej Polsce dzieci tego dnia wspólnie przygotowują i jedzą zdrowe śniadanie. Program ten ma przyczynić się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.
Przyłączając się do tego programu uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji i przy wsparciu rodziców oraz wychowawców, punktualnie o godzinie 9.00, rozpoczęli swoją pracę. Starannie przygotowane stanowiska i bogaty zestaw zdrowych produktów pozwoliły dzieciom sprawnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Samodzielnie wykonane kanapki bardzo wszystkim smakowały.
Dzieci miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków, dowiedzenia się, co lubią na śniadanie inne dzieci i dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.