Dla klas VI a i VI b noc z 26 na 27 października była inna niż wszystkie, bo spędzona w szkole. O 17.30 – w piątek – uczniowie wyposażeni w śpiwory, materace i karimaty, powiedzieli swoim rodzicom: „Dobranoc” i przekroczyli szkolne drzwi. Na uczniów czekały już ich wychowawczynie: pani Patrycja Lelas i pani Teresa Kseń.

Rozpoczęto przygotowania do nocy. Z sal lekcyjnych powynoszono ławki i krzesełka, by na jedną noc klasy mogły zmienić swoją funkcję i stać się sypialniami. Gdy wszystko było już gotowe, uczniowie ruszyli na salę gimnastyczną. Tam nie szczędzili sił we wspólnych grach i zabawach. Energii dodała im kolacja, na którą – wyjątkowo – była ulubiona pizza. Po kolacji mieli jeszcze siłę na oglądanie filmu, taniec i śpiewanie piosenek do północy. Śmiech uczniów słychać było do późnych godzin. Rano, mimo niewyspania, wszyscy chętnie zaangażowali się w przygotowanie śniadania.

Wspólna noc sprawiła, że uczniowie lepiej się poznali i zintegrowali – również ze swoimi wychowawczyniami. Szkoła to nie tylko przestrzeń do nauki.