W dniach od 7 do 11 maja 2018 r. w naszej szkole odbywał się zorganizowany przez Panią Sylwię Woźniczkę i Pana Bartosza Bugaja „Tydzień Języka Angielskiego”. W ciągu owego tygodnia uczniowie klas III – VII oraz klas gimnazjalnych mieli okazję każdego dnia wziąć udział w różnych konkursach i zabawach popularyzujących naukę języka angielskiego, m.in. w konkursie literowania, teście leksykalnym i gramatycznym, teście czytania ze zrozumieniem czy kalamburach z angielskimi przysłowiami. Uczniowie klas trzecich przygotowali również piękne słowniczki obrazkowe.
Dodatkowo uczniowie klasy III b Gimnazjum przygotowali pytania w języku angielskim, które zadawali uczniom klas młodszych, a jako nagrody wręczali muffiny z flagami krajów anglojęzycznych.
W ostatnim dniu nauczyciele j. angielskiego przygotowali dla uczniów tzw. „brain teasers” czyli łamigłówki. Kto potrafił udzielić prawidłowej odpowiedzi, otrzymywał słodką nagrodę.
Podsumowanie „Tygodnia Języka Angielskiego” nastąpiło 21 maja 2018 r. w sali nr 14, gdzie zwycięzcom poszczególnych konkursów rozdano pamiątkowe dyplomy i wręczono nagrody.

Nagrodzeni uczniowie z klas III – VI:
Aleksandra Czechowska z klasy III za słowniczek obrazkowy
Master of Spelling (Mistrz literowania):
Mateusz Ślusarczyk z klasy IV
Masters of Words (Mistrzowie znajomości słownictwa):
Izabela Kaczocha z klasy IV, Aleksandra Matus z klasy V i Karol Dziekan z klasy VI
Masters of Grammar (Mistrzowie Gramatyki Angielskiej):
Mateusz Ślusarczyk, Mateusz Gręda i Karol Dziekan
Masters of Reading (Mistrzowie Czytania ze zrozumieniem):
Bartosz Dyl z klasy V i Zuzanna Guła z klasy VI

Nagrodzeni uczniowie z klas VII i gimnazjum:
Mistrzowie literowania:
1 miejsce – Maciej Gręda (VII a)
2 miejsce – Paulina Widanka (VII b) i Tomasz Siemiński (II bG)
Mistrzowie gramatyki:
1 miejsce – Jakub Zaród (VII b) i Alicja Kaczor (III b G)
2 miejsce – Aleksandra Wójtowicz (III a G) i Wiktor Wieczorek (II a G)
Mistrzowie czytania ze zrozumieniem:
1 miejsce- Zuzanna Lolo (III b G)
2 miejsce – Wiktor Wieczorek (II a G)
3 miejsce – Remigiusz Biegacz (III b G)
Mistrzowie znajomości słownictwa:
1 miejsce – Mateusz Wojteczek (III a G)
2 miejsce – Aleksandra Wójtowicz i Amelia Chłosta (III a G)
3 miejsce – Tomasz Siemiński (II b G)
Mistrzowie kalamburów z przysłowiami w języku angielskim:
1 miejsce ex aequo : klasa VII b (Mateusz Juszczyk, Wiktoria Wyraz i Paulina Widanka) oraz III aG (Mateusz Wojteczek, Amelia Chłosta, Aleksandra Wójtowicz)