„Przyszłość Ziemi zależy od nas” – Dzień Ziemi w naszej szkole

Dnia 24 kwietnia w szkole odbyła się akcja z okazji Dnia Ziemi. Klasa VB wprowadziła naszą społeczność w refleksję dotyczącą działania przeciwko środowisku naturalnemu. Pokazali jaki wpływ na człowieka ma smog. Przekazali informację jak dbać o to, aby nasza planeta pozostała piękna i żeby przyszłe pokolenia mogły na niej żyć. W ramach wdrażania do segregowania odpadów w gospodarstwach domowych uczniowie obejrzeli film, przedstawiający dalsze losy segregowanych przez nich odpadów.
Od początku roku szkolnego prowadzona była akcja „Zbiórki zużytych baterii” . Przeprowadzony został Szkolny Konkurs „Baterie zbieramy- wspólnie o środowisko dbamy”. Dyplomy i nagrody otrzymali:
-Michał Obarzanek – klasa IVa
-Michał Sosin – klasa IIa
-Magdalena Sosin – klasa IVa
-Michał Grąbka – klasa IIa
-Mateusz Adamczyk – klasa VIIa
Został również zorganizowany Szkolny Konkurs Plastyczny dla klas VII „Nie dla smogu”. I miejsce zajął Kacper Wawrzyniec uczeń klasy VIIb, II miejsce – Paulina Gołębiowska uczennica klasy VIIb, III miejsce – Izabela Cepil – z klasy VIIa. Wyróżniono również prace Macieja Kopra , Amelii Brody, Bartłomieja Kobosa – uczniowie klasy VIIb. Klasy starsze wykorzystując naturalne materiały i odpady przygotowały „ Pokaz mody ekologicznej”. Rywalizacja odbywała się między klasami VII i II gimnazjum. Zwyciężyła klasa VIIb i IIa. Natomiast klasy III gimnazjum rywalizowały w konkursie „Polszczyzna”. Zmagania polegały na odgadnięciu w jak najkrótszym czasie haseł o tematyce ekologicznej i ułożenia z nich pięcioliterowych wyrazów. Zwycięską drużyną okazała się klasa IIIb. Nagrodami w tych konkursach były krzewy, które zostały zasadzone przed szkołą. Organizacją Dnia Ziemi zajęły się nauczycielki: Teresa Kseń, Anna Jaworska, Mieczysława Stojek, Marta Golonka.