Dzień 21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Pacanowie to dzień, w którym zagościła w naszej szkole wiosna.Powitaliśmy ją jak przystało bardzo ciepło, kolorowo i z przytupem. Impreza rozpoczęła się przedstawieniem „Wiosna, wiosna, wiosna – ach , to ty!” i pokazem mody w wykonaniu klasy IV a. W dalszej części programu odbyły się konkursy: ”Najpiękniejsza wiosna” i „Miss Pacanowa” oraz turniej sportowy.

Tradycyjnie już pierwszego dnia wiosny odbywa się Prezentacja Szkolnych Talentów. Z roku na rok coraz więcej utalentowanych uczniów przedstawia swoje umiejętności – taneczne,gimnastyczne, wokalne, jednak największy aplauz zdobyły występy instrumentalistów. Koncert w ich wykonaniu dostarczył wszystkim niezwykłych wrażeń.

Nie mogło się odbyć bez wyboru najpiękniejszej pani wiosny, wszystkie kandydatki do konkursu były przepięknie przygotowane. W atmosferze pięknej muzyki panie wiosny prezentowały się przechodząc po czerwonym dywanie. Nad wyborem czuwało jury w składzie: pani Dyrektor M.Stańczyk, pani wicedyrektor E.Cybulska, pan pedagog R.Piekarski.
I miejsce zdobyła Gabrysia Zasucha.
II miejsce: Roksana Nowak i Julia Mieśniak.
III miejsce: Solomiia Syczowa i Nikola Grabowska.

Największą atrakcją jednak był konkurs na Miss Pacanowa, w którym zaprezentowali się nasi uczniowie, panowie prezentowali się wcale nie gorzej niż panie. Stroje zaprojektowane były przez największych projektantów mody naszej szkoły.
I miejsce i tytuł Miss Pacanowa zdobył Julian Maj, pierwszą wicemiss został Mateusz Adamczyk, drugą wicemiss – Michał Obarzanek, trzecią wicemiss – Norbert Czaja. Wszystkim chłopcom gratulujemy i cieszymy się że są w naszej szkole uczniowie z wielkim dystansem do siebie i potrafiący się świetnie bawić.

Na ten dzień zaplanowano również turniej sportowy, w którym udział wzięli uczniowie i wychowawcy wszystkich klas. W ramach turnieju rozegrano wiele konkurencji sportowych. Uczniowie, wychowawcy aktywnie uczestniczyli  w rozgrywkach zdobywając punkty dla swoich klas. Pierwszą konkurencją było przeciąganie liny. To zaangażowanie dostarczyło wszystkim mnóstwo radości  i dobrej zabawy.
Wszyscy bawili się wyśmienicie i zapewne długo jeszcze będą wspominać tegoroczne powitanie wiosny. Turniej sportowy wygrała klasa 3b gimnazjum, za co otrzymała kosz owoców. Gratulujemy.

Barbara Kondek
Barbara Nawrot