W czasie, gdy wciąż jeszcze śpiewamy kolędy i cieszymy się Bożym Narodzeniem, 18 stycznia odbył się oczekiwany co roku SZKOLNY KONKURS KOLĘD.
Uczniowie występowali w dwóch formułach: klasy I-IV, jako całe zespoły klasowe w strojach jasełkowych, klasy starsze, jako soliści i duety. Ogółem wystąpiło ponad 100 dzieci. Konkursowe występy poprzedziło piękne wykonanie przez uczennice naszej szkoły kolęd na fletach i dzwoneczkach. Występujący w konkursie uczniowie śpiewali tradycyjne kolędy. Można było usłyszeć: Cichą noc, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Dzisiaj w Betlejem, Bóg się rodzi, Wśród nocnej ciszy i wiele innych. Występy dzieci oceniało jury w składzie: p. Małgorzata Król, s. Agata Jońca, albertynka, s. Bogumiła Wołonsewicz , kanoniczka Ducha Świętego. W radość kolędowania włączyła się również w p. Małgorzata Stańczyk, dyrektor szkoły, wychowawcy i licznie zebrani rodzice.
Na koniec dzięki życzliwości wielu osób, dzieci oprócz dyplomów otrzymały słodycze i inne upominki. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w ufundowanie nagród: Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Pacanowie – p. Annie Górnicz, Siostrom Albertynkom w Słupi, Siostrom Kanoniczkom Ducha Świętego w Pacanowie, Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Dom Ojca Gwidona w Pacanowie”, wikariuszowi Parafii św. Marcina w Pacanowie – ks. Leszkowi Puchale, Wydawnictwu „ JEDNOŚĆ” w Kielcach. Rodzicom naszych uczniów: Państwu Bednarskim – kl. 1a i 4a, Państwu Wleciał – kl. 4b, Państwu Lenartowicz – kl. 1a i 4b, Państwu Garstka – kl. 4b, Państwu Zaród – kl. 4b.

Wyniki SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD 2018
Klasy I – IV
Miejsce I – kl. 2a
Miejsce II – kl. 1a
Miejsce III – kl. 4b
Wyróżnienia – kl. 3a, kl.3b, kl.4a

Klasy V – gimnazjum
Miejsce I – kl. 6b – Natalia Gawłowska i Kornelia Nurek
Miejsce II – kl. 5a – Aleksandra Matus i Zuzanna Plewa
Miejsce III – kl. 6a – Oliwia Kręcisz i Roksana Nowak
Miejsce III – kl. 2a gim – Michał Sosin
Wyróżnienie – Izabela Cepil kl. 7a, Katarzyna Górnicz kl. 7b

Skip to content