W sobotę 6 stycznia po raz pierwszy ulicami Parafii św. Marcina w Pacanowie przeszedł Orszak Trzech Króli. Dzieci z naszej szkoły z rodzicami, ks.Leszkiem Puchałą, wikariuszem naszej parafii, s.Bernardyną, s.Bogumiłą i innymi siostrami  zgromadziły się w trzech rożnych miejscach Pacanowa. Następnie na wzór Mędrców, którzy z różnych stron świata szli do Jezusa, w pięknych koronach na głowach, różnych strojach jasełkowych, ruszyliśmy za przewodem gwiazdy. Wszyscy spotkaliśmy się w rynku, skąd pod przewodnictwem ks.prałata Leszka Domagały udaliśmy się do Kościoła, gdzie Królowie złożyli Jezusowi w szopce złoto, kadzidło i mirrę, a następnie uczestniczyliśmy  w uroczystej Eucharystii. Na zakończenie Mędrcy wybrali najpiękniej przebrane dziecko i  wszyscy zostali hojnie obdarowani słodyczami, o które podobnie, jak o korony dla każdego uczestnika orszaku zadbał ks.Leszek Puchała.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku droga Trzech Mędrców będzie wiodła również przez ulice Pacanowa.