Nasza szkoła od września do końca grudnia realizuje projekt grantowy Fundacji mBanku „mPotęga” pt. „Koziołek Matołek mądra głowa matematykę pojąć gotowa”. Program grantowy Fundacji mBanku „mPotęga” nabiera rozpędu z każdą edycją. Co roku wzrasta liczba dofinansowanych wniosków. W tegorocznej edycji wsparcie otrzymają aż 262 projekty z całej Polski. Dofinansowanie otrzyma statystycznie co 3 przedstawiony projekt 189 projektów ze szkół podstawowych oraz 73 z gimnazjów i szkół średnich. Łączna kwota dofinansowania sięgnie prawie 1,5 mln zł. Już od czterech lat Fundacja mBanku koncentruje swoje wysiłki na wspieraniu nauki matematyki, oferując pasjonatom tej dziedziny różne formy wsparcia. Kluczowym działaniem Fundacji jest program grantowy mPotęga, do którego nabór odbywa się raz w roku. Tegoroczna edycja zakończyła się dofinansowaniem rekordowej liczby wniosków. Aż 262 szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i grupy pasjonatów matematyki otrzymają od Fundacji mBanku grant na realizację swojego projektu edukacyjnego.

O  mPotędze

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne. Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.
Więcej informacji na stronie www.mpotega.pl

Harmonogram działań projektowych realizowanych w naszej szkole
Wrzesień
-Konkurs fotograficzny pt. „Bryły w otoczeniu”
-Dzień Tabliczki Mnożenia
Październik
-Tydzień krzyżówek matematycznych
-Zapoznanie uczniów z oprogramowaniem GeoGebra
-W tandemie raźniej
-Gra terenowa
-Konkursy matematyczne
Listopad
-Poznanie przez uczniów brył i wykonanie ich modeli
-Zajęcia z tangramem
-Konkursy matematyczne
Grudzień
-Zajęcia z tangramem
-Wyjście do pobliskiej piekarni
-W tandemie raźniej.

Skip to content